20 Mayıs 2022 Cuma Saat 17:01
ÇOK OKUNANLAR
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BU FOTOĞRAFLAR SİZE NELERİ HATIRLATIYOR?
21 Ekim 2013 Pazartesi Saat 11:45
BU FOTOĞRAFLAR SİZE NELERİ HATIRLATIYOR?

Bu haftadan itibaren her hafta size buradan 2 şer adet fotoğrafı yayınlayıp bu fotoğraflarla ilgili tespitlerinizi soracağız.

Örneğin aşağıdaki fotoğraflar, kimlere aittir, muhtemel tarihi nedir, nerede çekilmiş olabilir, fotoğraftakiler sağmıdır, nerde yaşamaktadırlar, halen ne ile meşguldürler, fevat ettilerse kabirleri nerededir. Çocukları var ise kimlerdir?

Hafta içinde sizlerin cevaplarına hafta sonunda fotoğraflarla ilgili bilgi vererek noktalayacağız

1966 Almanya Goslar Kerim Kaçar (Halen Almanya’da yağıyor). Ali İhsan Karaman (Kışları Konya’da, yazları Akören’de yaşıyor).Terzi Muzaffer Aydın (Konya’da Akyokuş’ta oturuyor)

11 Temmuz 1935, Akören’in ilk pilotu Hamdi Özgüner (Uçak kazasında şehit oldu, İzmir Kadifekale şehitliğinde metfun, yeni evlenmişti çocukları yok)

Kirmanın Arif Bilge, Tarih öğretmeniydi. Kabri Musalla mezarlığındadır. Oğulları Dr. Teoman Bilge ve Milletvekili A.Turan Bilge vefat ettiler. Küçük oğlu Yeminli Mali Müşavir H.Tuncay Bilge İstanbul’da yaşıyor.

Emekli Öğretmen İdris Öncel, Üçler mezarlığında medfun. Rahmetli beş çocuk babasıydı. ( Rahmetli Aksay Öncel, Mehmet Öncel, Ömer Öncel, Fatma Erkoç, Rahmetli Huriye Ünal)

Bu yazı toplam 3909 defa okundu.
Alper ÖNCEL
Sevgili Dedem...
Bu fotoğraf rahmetli İdris Dedem askerdeyken veya izinli olarak Konya'ya geldiğinde çekilmiş olabilir. Güzel insan rahmetli Dedem' in bizde mevcut olmayan fotoğraflarından biri bu. Büyüklerimizin eski fotoğraflarını gördükçe geçmişimizi, çocukluğumuzu anımsıyor ve eski topraklarla beraber kaybolan o güzel yılları, duyguları, saflığı ve temizliği özlüyorum...Muzaffer Tulukçu Hocamıza da bu güzel çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Saygılarımla...Alper ÖNCEL
24 Ekim 2013 Perşembe Saat 20:32
YAZARLAR
Muzaffer Tulukçu
Henüz Yazi Eklenmemis
AKÖREN'DEKİ TARLA VE ARSALARINIZA DEĞER BİÇİLİR VE SATILIR:
TEL: 0506 510 01 60
AKÖREN'DEKİ ARSA VE TARLALARINIZ İÇİN: Tel: 0506 510 01 60
=}}} DETAY İÇİN TIKLAYINIZ......

ARŞİVDE ARA