20 Mayıs 2022 Cuma Saat 17:16
ÇOK OKUNANLAR
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TAHİR AKYÜREK AVDAN’DA
20 Şubat 2014 Perşembe Saat 11:04
TAHİR AKYÜREK AVDAN’DA

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek Kasaba ziyaretleri programı çerçevesinde 7 Şubat 2014 günü ilçemizin güney-batısında 28 km mesafede bulunan Avdan Kasabasındaydı.

            Tahir Akyürek’i Avdan kasabamızda Avdan Belediye Başkanı Hüseyin Doğaner, Ak Parti İlçe Başkanı Ramazan Soycak, Akören Ak Parti Belediye Başkan Adayı Muzaffer Tulukcu, Ak Partililer ve Avdan Halkı karşıladı.

            Başkan Akyürek Yeni Büyükşehir Yasası ile sorumluluklarının Avdan’ı da kapsadığını 30 Mart 2014 Pazar günü yapılacak yerel Seçimler sonrası Akören Belediye Başkanlığına seçilecek Muzaffer Tulukcu ile birlikte Avdan Kasabası’nın tüm sorunlarını çözeceklerini ifade etti. Yeni yasa ile İtfaiye, Kanalizasyon, Su, Ulaşım, Park, Harita konularının sorumluluğunun Konya Büyükşehir Belediyesi’nde olması nedeniyle Meram, Selçuklu, Karatay’da ne varsa Avdan’da da aynı şeylerin olacağını vurgulayan Tahir Akyürek, Avdan Tekkesi’ne özel önem vereceklerini ifade etti.

            İhtiyarı, Genci, Kadını, Çocukları ile Avdan’da sıcak karşılanmalarından dolayı Kasaba halkına teşekkür eden Akyürek, Belediye Başkanı Hüseyin Doğaner’den Avdan’ın sorunlarıyla ilgili bilgiler aldı. 1990’lı yıllarda beraber siyaset yaptıkları Akören E. İl Genel Meclis Üyesi Karahüyük köyümüzden programa katılan Mevlüt Varol’u da Avdan’da görmekten mutlu olduğunu söyleyen Akyürek Başkan iyi duygularla Avdanlılarla vedalaşarak bir sonraki programı içim Alibeyhüyüğü’ne alkışlar eşliğinde hareket etti.

Bu yazı toplam 4718 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
YAZARLAR
Muzaffer Tulukçu
Henüz Yazi Eklenmemis
AKÖREN'DEKİ TARLA VE ARSALARINIZA DEĞER BİÇİLİR VE SATILIR:
TEL: 0506 510 01 60
AKÖREN'DEKİ ARSA VE TARLALARINIZ İÇİN: Tel: 0506 510 01 60
=}}} DETAY İÇİN TIKLAYINIZ......

ARŞİVDE ARA