20 Mayıs 2022 Cuma Saat 17:54
ÇOK OKUNANLAR
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
M.Y.O KARİYER GÜNÜ
15 Mart 2016 Salı Saat 15:20
M.Y.O KARİYER GÜNLÜ

Yüksekokulumuzda Konya Çalışma ve İş Kurumu (İşkur) işbirliğiyle “Kariyer Günü” konferansı düzenlendi. Yüksekokul Müdürü Doç.Dr. İlhan Asiltürk açılış konuşmasında ‘okul yönetimi olarak öğrencilerin teorik bilgiler yanında sosyal ve kültürel olarak da daha donanımlı olmasını istedikleri için bu tür programlar düzenlediklerini’ belirtti.

Konya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Emrah Keleş’de konuşmasında ‘Latince kökenli olan ve gidilecek yol anlamına gelen kariyerin günümüzde çok daha farklı ve önemli bir anlam kazandığını, öğrencilerin kariyer planlarını doğru yapmalarının hem ülke ekonomisi hem de bireyin kendi hayatı için büyük önem taşıdığını, piyasada fazlasıyla iş var, nitelikli çalışan yok” diyerek gençlerin iş mesleklerinde daha iyi olmalarının önemini vurguladı.

Seydişehir MYO Müdürü Doç. Dr. Hüseyin ARIKAN, ‘doğumdan ölüme kadar hayatın her aşamasında sürekli bir seçim yapmak zorunda olduğumuzu; bu dünyaya gelmek, cinsiyetimiz, anne babamız gibi şeylere müdahale edemediğimizi ama belli bir noktadan sonra irademizle seçebileceğimiz gençlik döneminde eş, iş, arkadaş gibi seçimler yapma zorunda olduğumuzu bu seçimleri yaparken dikkatli olmamız gerektiğini belirtti. Türkiye şartlarında istihdam olanaklarının en yüksek olduğu okulların Meslek Yüksekokulları olduğunu belirterek öğrencilere meslekte başarılı olmanın en önemli anahtarının okudukları bölümü ve mesleklerini sevmek olduğunu, buna ek olarak kendilerini donatarak işsiz kalma olasılıklarını minimuma indirebileceklerini söyledi.

Türkiye Engelsiz Yaşam Platformu Konya İl Temsilcisi Öğr. Gör. Yusuf Uzun ise Sosyal Sorumluluk Bilinci üzerine yaptığı konuşmada ‘Üniversitelerde sosyal sorumluluk projelerinin çoğunlukla öğrenci toplulukları, bu toplulukların bulundukları yerlerdeki sivil toplum kuruluşlarıyla ve okutulan dersler yoluyla yürütüldüğünü belirtti.

Öğrencilerin bulundukları yerlerde engellilere, kadınlara, eğitime yönelik gerçekleştireceği sosyal sorumluluk faaliyetleriyle bulundukları yerlerde birer meşale olarak hem insanların hayatına katkıda bulunabileceklerini hem de ilerde kendilerine güzel anılar bırakabileceklerini söyledi.


Program İşkur İş ve Meslek Danışmanları’nın öğrencilerin sorularını cevaplamaları ve Yüksekokul Müdürü Doç.Dr. İlhan Asiltürk’ün konuşmacılara hediyelerini takdim etmesiyle sona erdi. Bu yazı toplam 1744 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
YAZARLAR
Muzaffer Tulukçu
Henüz Yazi Eklenmemis
AKÖREN'DEKİ TARLA VE ARSALARINIZA DEĞER BİÇİLİR VE SATILIR:
TEL: 0506 510 01 60
AKÖREN'DEKİ ARSA VE TARLALARINIZ İÇİN: Tel: 0506 510 01 60
=}}} DETAY İÇİN TIKLAYINIZ......

ARŞİVDE ARA