20 Mayıs 2022 Cuma Saat 17:15
ÇOK OKUNANLAR
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İŞ HAYATINA İLK ADIM KONFERANSI
17 Mayıs 2016 Salı Saat 10:40
İŞ HAYATINA İLK ADIM KONFERANSI

“İş Hayatına İlk Adım” isimli konferansımız 5 Mayıs Perşembe günü saat 13:00’de okulumuz konferans salonunda düzenlendi. Yüksekokulumuz müdürümüz Doç. Dr. İlhan Asiltürk ”okul yönetimi olarak öğrencilerin teorik bilgiler yanında iş hayatına hazırlanmaları için bu tür programları düzenlediklerini, okulda verilen eğitimlerle öğrencilerin bir anahtar kazandığını bu anahtarı iş dünyasında farklı kapıları açmakta marifetle kullanabilmek için bu ve benzer kişisel gelişim eğitimlerinin son derece önemli olduğunu’ belirtti.

Selçuk Üniversitesi Beyşehir Ali Akkanat İşletme Fakültesi Dekan Vekili ve üniversitemiz Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Muammer Zerenler konuşmasına‘Selçuk Üniversitesi’nin 41 yıllık bir geçmişe sahip olduğunu, nice başarılı bürokrat, iş adamı ve akademisyen yetiştirdiğini, dolayısıyla öğrencilerimizin böyle büyük bir üniversitenin öğrencisi olmaktan gurur duymaları gerektiği belirterek’ başladı. Zerenler, öğrencilerin kendilerini alanlarının yanında çok yönlü bir şekilde yetiştirmeleri ve düzenlenen sertifika ve kültürel etkinliklere katılmaları gerektiğini söyledi. İyi bir CV’nin hazırlanması ile ilgili öğrencilere ayrıntılı bilgi veren Zerenler, mülakata çağırılmakla CV’nin başarılı bir şekilde işini tamamladığını belirtti. Mülakata çağrılan arkadaşlar için öz güven, beden dili ve kişisel iletişimin çok önemli olduğunu vurgulayan Zerenler, mülakatla ilgili örnek olaylar vererek konuşmasını tamamladı.

            Konferansımız okulumuzun tüm bölümlerinden öğrencilerin yoğun katılımıyla verimli bir şekilde gerçekleşti.

Konferans sonunda okul müdürümüz Doç. Dr. İlhan Asiltürk, Prof. Dr. Muammer Zerenler’e katılımından dolayı teşekkür ederek plaket takdim etti.

Son olarak Prof. Dr. Muammer Zerenler’in yetiştirdiği okulumuz öğretim elemanlarının da katılımıyla hatıra fotoğraf çekimin ardından konferansımız tamamlandı.

Bu yazı toplam 1612 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
YAZARLAR
Muzaffer Tulukçu
Henüz Yazi Eklenmemis
AKÖREN'DEKİ TARLA VE ARSALARINIZA DEĞER BİÇİLİR VE SATILIR:
TEL: 0506 510 01 60
AKÖREN'DEKİ ARSA VE TARLALARINIZ İÇİN: Tel: 0506 510 01 60
=}}} DETAY İÇİN TIKLAYINIZ......

ARŞİVDE ARA