20 Mayıs 2022 Cuma Saat 17:30
ÇOK OKUNANLAR
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
GENÇ GİRİŞİMCİ DESTEKLERİ PANELİ
23 Mayıs 2016 Pazartesi Saat 11:43
GENÇ GİRİŞİMCİ DESTEKLERİ PANELİ


“Genç Girişimci Destekleri” isimli konferans 12 Mayıs Perşembe günü saat 13.00’de okulumuz konferans salonunda düzenlendi. Yüksekokul müdürümüz Doç. Dr. İlhan Asiltürk açılış konuşmasında “son yıllarda devlet imkânlarıyla girişimcilerin desteklenmesine ait birçok mekanizma yürürlüktedir. Bu mekanizmalardan destek almanın ilk adımı çağrıya uygun projeler sunmaktır. Bu kapsamda bu gün genç girişimcilerin yararlanabileceği projelerle ilgili teknik ve pratik bilgiler sunulacaktır. Toplantıya verdikleri destek dolayısıyla MEVKA Yönetimine okulumuz adına teşekkür ediyorum”dedi.

 

Panelimize konuşmacı olarak Mevlana Kalkınma Ajansı Konya Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü İsmail ÜNVER ve Uzman Arif KÖSEOĞLU katıldı. İlk olarak Arif Köseoğlu konuşmasında KOSGEB destekleri, TUBİTAK Bireysel Genç Girişim(BİGG) ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi hakkında bilgiler verdi. Daha sonra İsmail Ünver konuşmasında gençlik dönemlerinde kariyer planlamasının önemine dikkat çekerek,  kariyer planlamasının, iş hayatında çeşitli evrelerde de gerektiğini ancak lise ve üniversite yıllarında kariyer ile ilgili tercihlerin daha belirleyici olabileceğini ve mesleki konularda kişisel gelişimin ve yabancı dilin öneminin yanı sıra coğrafya, tarih, iktisat ve genel kültür bağlamında da iyi bir donanıma sahip olmanın öneminden bahsetti. Programda gerçek hayat hikâyelerinden örnekler de verildi.

 

Program öğretim elemanı ve okulumuzun farklı bölümlerinden öğrencilerin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

 

 

Program sonunda okul müdürümüz Doç. Dr. İlhan Asiltürk tarafından misafirlerimize katkılarından dolayı plaket takdim edildi.

 

Son olarak misafirlerimiz, öğretim elemanlarımız ve öğrencilerimizle günün anısına fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

 Bu yazı toplam 1686 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
YAZARLAR
Muzaffer Tulukçu
Henüz Yazi Eklenmemis
AKÖREN'DEKİ TARLA VE ARSALARINIZA DEĞER BİÇİLİR VE SATILIR:
TEL: 0506 510 01 60
AKÖREN'DEKİ ARSA VE TARLALARINIZ İÇİN: Tel: 0506 510 01 60
=}}} DETAY İÇİN TIKLAYINIZ......

ARŞİVDE ARA