BAHAR GELDİ DURMAK YOK
06 Mart 2013 Çarşamba Saat 08:29
BAHAR GELDİ DURMAK YOK

   Bilindiği üzere cemreler düştü mü Anadolu’ya bahar gelmiş demektir.Dolayısıyla her yönü ile çalışma başlamış,insanlar kış rehavetinden kurtulmuş demektir.

  Bir tarafta bağlar ve ağaçlar budanır, birileri inşaatlarla uğraşırken yeni yetişenler kenarda kuzu güder evin kadınları ise başa düşünce dede ve ebelerde boş durmaz.

   Rahim Kavas rahmetlinin eşi Zekiye yengenin 2 Mart 2013 Cumartesi günü defnedilmesi nedeniyle bir gün sonrada Akören’deyiz.Cenaze evinden sonra şöyle sağı,solu dolaşınca şu manzaralar gözümüze çarpıverdi.

   Çağaşar’da Açık Lise’ye devam eden Ahmet Muştu ve Halis Taş kuzularını otlatırken hemen diplerinde neneleri yaşında Emine Eğren yenge iki ineğini otlatmakla meşgul,Hasan Harmancının yan yatmakta olan bahçe duvarını Nevzat Bıyıklı’nın ekibi Mesut Ersoy,Yavuz Kocaer,Bahattin Pala ise kerpiç duvarı elden geçirip briketten yapmakla meşguller.Dönüşte kabir ziyareti için kabristana doğru yol alırken bir de ne görelim.Ben köyün ağasının diyen Şoförün Duran Kıvrak,Daşlan’daki koyun kuzusunu evine getirip içeriye almanın derdinde.